Geslaagde bokkenkeuringen 10 augustus 2013 Jubbega

Zaterdag 10 augustus j.l. werden de CW en NCW bokkenkeuringen weer gehouden in Manege de Haan in Jubbega voor de noordelijke provincies. Tevens waren er deelnemers uit Overijssel, Gelderland, Zuid Holland en Noord Holland.

Voor de CW keuring waren 67 dieren aangemeld, voor de NCW keuring stonden er 31 dieren in de catalogus.

Er waren, zoals gewoonlijk, veel bezoekers uit alle windstreken van Nederland op deze keuring afgekomen.

Volgens de deskundige jury was het niveau hoog van de aangevoerde dieren, bij zowel de CW als de NCW.

Er zijn veel jonge dieren, die dit jaar geboren zijn, ingeschreven in het voorlopige stamboek van de NOG. Daarnaast zijn er veel dieren definitief ingeschreven in het stamboek en zijn veel oudere dieren her gekeurd. Al met al was het een zeer geslaagde keuring, waar vele dieren van eigenaar gewisseld zijn, om dit jaar weer voor nieuwe nakomelingen te gaan zorgen.

Voorzitter geitenfokvereniging Fryslan

L.J. van Weperen